Hvordan finne norske influencere?

For å gjøre det enklere for deg å finne norske influencere, har vi satt sammen en liste over de største norske influencerne innen flere kategorier, men også generelle tips for hvordan du kan finne norske influencere selv. 👇🏼

 

1. Største norske influencere

#1 Erling Braut Haaland (erling.haaland) with 15.1m followers
#2 Thomas Hayes (@thohay) with 940.5k followers
#3 Even Tryggstrand (@eventyr) with 900.1k followers
#4 Magnus Carlsen (magnus_carlsen) with 753.5k followers
#5 Marcus Kleveland (@marcuskleveland) with 722.2k followers
#6 Lasse L. Matberg (@lasselom) with 716.3k followers
#7 Herman Flesvig (@hermanflesvig) with 669.5k followers
#8 Ulrikke Falch (@ulrikkefalch) with 664.7k followers
#9 Jørgine Massa Vasstrand (@funkygine) with 653.5k followers
#10 Sophie Elise (@sophieelise) with 569k followers

 

finne norske influencers - norwegian influencers

2. Største norske fitness influencere

#1 Erling Braut Haaland (erling.haaland) w 15.1m followers
#2 Marcus Kleveland (@marcuskleveland) with 722.2k followers
#3 Lasse L. Matberg (@lasselom) with 716,3k followers
#4 Johannes Høsflot Klæbo (@johanneshk) with 441.6k followers
#5 Jakob Ingebringtsen (@jakobing) with 396.5k followers
#6 Magnus Midtbø (@magmidt) with 373.6k followers
#7 Caroline Berg Eriksen (@carolinebergeriksenno) with 302.8k followers
#8 Karsten Warholm (@kwarholm) with 283.8k followers
#9 Tiril Eckhoff (@tirileckhoff) with 278.8k followers
#10 Ane Farstad (@anefarstad) with 270.9k followers

 

📝 Din guide til å finne norske influencere

1. Finn norske influencere manuelt på Instagram

Det er tre måter å finne influencere på: manuelt på Instagram, fra kundebasen din eller ved å bruke en influencer-markedsføringsplattform. Når det gjelder det første alternativet, kan influencere søkes etter relevante hashtags, lokasjon eller lignende profiler.

 

a) Relevante hashtags

Du kan finne potensielle influencere ved å bruke relevante hashtags. Her er det noen eksempler :

▸ #norskinfluencer
▸ hashtags som inneholder byer, som #osloinfluencer, #bergeninfluencer
▸ lokale ord for #reklame og #samarbeid

 

b) Lokasjon📍

Når influencere publiserer på Instagram, legger de fleste også til lokasjonen for å få en høyere rekkevidde. Derfor er det smart å søke etter forskjellige steder i landet du ønsker å finne influencere fra.

Hvis du leter etter norsk influencere, vil det være smart å søke på store byer for å få flere resultater : Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Kristiansand.

 

c) Lignende profiler

Når du har funnet en influencer du vil jobbe med, kan du enkelt sjekke profiler som ligner på deres. For å gjøre det, klikk på den lille 🔽-knappen ved siden av «Melding»-knappen på profilen deres (mobil) eller den lille pilknappen ved siden av «Følg» (dashboard)

 

Lignende profiler til @carolinebergeriksenno

2. Finn norske influencere på Promoty

Siden det er kan bli tidkrevende å finne influencere manuelt, anbefaler vi å bruke en influencer markedsføringsplattform.

For eksempel, Promoty er en plattform som gjør det mye enklere å finne influencere. Du kan bruke vårt Discovery verktøy for å finne influencere eller sette opp en influencer kampanje der interesserte influencere søker om å jobbe med merkevaren din. La oss se gjennom begge alternativene!

 

a) Bruk Promoty Influencer Discovery

Promoty Influencer Discovery gir deg tilgang til en global database av Instagram influencere. Ved å bruke filtre kan du finne akkurat de riktige influencerne for ditt merke.

Hvis du søker etter norske influencere, kan du angi influencerens ønskede lokasjon. I tillegg, kan du også begrense søket etter influencerens følgere, alder, interesser og andre kriterier.

For hver influencer kan du også se deres Instagram-statistikk, publikumsdemografi, troverdighet, bemerkelsesverdige følgere, lignende profiler og mange flere.

 

Eksempel profilinnsikt @marcuskleveland 

Vi har solid erfaring med norske influencere

Promoty er et internasjonalt selskap med solid erfaring fra influencer markedsføring. Hvis du er interessert i å komme i gang med influencer markedsføring eller ønsker å bestille en uforpliktende samtale, ikke nøl med å ta kontakt med oss:

2 + 1 =

Relaterte innlegg